czwartek, 29 czerwca 2017

Wioska zdrowia na II Śliwickiej Dyszce. Zbadaj się za darmo

Nasza impreza to nie tylko bieg i marsz. Także promocja zdrowia. Każdy, kto w sobotę 12 sierpnia pojawi się w śliwickim amfiteatrze, będzie mógł się przebadać we wiosce zdrowia, którą zorganizuje przychodnia „Gemini” z Chojnic.
Tak, jak w poprzednim roku, do naszej imprezy przyłączyło się Centrum Medyczne „Gemini”. Podczas I Śliwickiej Dyszki jego pracownicy przebadali ponad 200 osób. Nie tylko biegaczy. Na darmowe badania może przyjść każdy.
W tym roku Centrum rozszerzy swoją działalność. Chce przebadać jeszcze więcej osób. Nowością będą badania wydolności oddechowej. Co jeszcze? Bezpłatne testy na obecność wirusa HCV. Wynik badania będzie dostępny już po ok. 6 minutach. Test na HCV to badanie, które powinien zrobić każdy. Wirus HCV, czyli wirusowego zapalenia wątroby typu C (żółtaczka typu C), zakaził 730 tysięcy Polaków – podaje Światowa Organizacja Zdrowia. 95 procent zakażonych nie wie, że padło ofiarą HCV! W grupie ryzyka jest każdy, kto był u fryzjera czy kosmetyczki, miał usuwany ząb lub wykonywane inwazyjne badania diagnostyczne.
Specjaliści będą wykonywali testy pamięci dla osób 45+ wraz komentarzem psychologa, mierzyli ciśnienie krwi oraz poziom cukru we krwi. Będzie można skorzystać z konsultacji dietetyka wraz z możliwością zbadania tkanki tłuszczowej. W specjalistycznym busie odbędą się też profilaktyczne badania słuchu.
Wioska zdrowia będzie otwarta od godziny 13.00. Zapraszamy przyjezdnych i mieszkańców.
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz