niedziela, 2 października 2016

Trudne bieganie w Starogardzie Gdańskim

Najlepsi biegacze z Pomorza stanęli na starcie 25. Biegu Kociewskiego w Starogardzie Gdańskim. Trasa była bardzo trudna. Organizatorzy zafundowali biegaczom osiem podbiegów i trzy nawrotki.

W tym roku trasa Biegu Kociewskiego była inna niż zwykle. Start znajdował się przy stadionie. Później zawodnicy biegli bocznymi drogami na rynek, gdzie była nawrotka, i wracali na stadion. Bieg składał się z dwóch takich pętli. Trasa momentami była tak wąska, że obok siebie nie mogły biec nawet dwie osoby. Żeby dobiec do mety na stadionie trzeba było jeszcze obiec trybunę główną. Mimo tych kombinacji z ustaleniem trasy, organizatorom i tak nie udało się dobrze jej wymierzyć. Na koniec zegarki pokazywały biegaczom od 10,2 km do 10,4 km.
Na mecie zameldowała się czołówka biegaczy z północnej Polski. Wygrał Damian Kabat, przed Markiem Kowalskim i Łukaszem Kujawskim (który w sierpniu wygrał Pierwszą Śliwicką Dyszkę). Nasz reprezentant Michał Rytlewski zajął 67. miejsce, 20. w kategorii wiekowej z czasem 41:45 (10 km pokonał w czasie netto 40:56 – rż).