niedziela, 23 października 2016

Daliśmy czadu w Bydgoszczy

Czworo zawodników i cztery życiówki. Michał Kraiński i Michał Rytlewski udanie wystartowali w półmaratonie. Marta Blas i Krzysztof Blas biegli na 5 kilometrów.
Marta Blas, Michał Rytlewski, Michał Kraiński i Krzysztof Blas.
W niedzielę 23 października czworo reprezentantów Biegających Śliwic pojechało na zawody do Bydgoszczy. Dla Marty Blas był to pierwszy start w życiu. Krzysiu Blas chciał pobić swoją życiówkę na 5 km. Michał Kraiński marzył o złamaniu bariery 1:30 w półmaratonie, a Michał Rytlewski debiutował na tym dystansie. Na mecie okazało się, że wszyscy reprezentanci naszego klubu mieli powody do radości. Marta pierwszy raz miała okazję otrzymać medal. Ukończyła bieg z czasem 30:52, co dało jej 471 miejsce, była 183. w swojej kategorii wiekowej i 58. wśród kobiet. Jej dzielny wujek Krzysiu pobił swój rekord życiowy. Był 42. w generalce i 14 w swojej kat. wiekowej. Uzyskał czas 20:59.

Super wyniki zaliczyli nasi reprezentanci na dłuższych dystansach. Michał Kraiński przebiegł 21 km w czasie 1:28:25. Co dało mu w generalne 54. i 25. miejsce w kat. wiekowej. Rekord życiowy pobity. Michał Rytlewski też zanotował życiówkę. Nic dziwnego, bo był to jego pierwszy start na tym dystansie. Wynik też znakomity – 1:31:21 i 89. miejsce w open oraz 43 w kat. wiekowej. To był jeden z ostatnich naszych startów w tym sezonie. Przed nami między innymi jeszcze za tydzień bieg na 15 km w Tucholi oraz Bieg Niepodległości w Gdyni n 10 km 11 listopada.
fot. Teresa Rytlewska
Michał Kraiński.

Michał Rytlewski.
Marta Blas.

Krzysztof Blas.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz