niedziela, 24 września 2017

Pobiegliśmy na trudnej trasie w Gniewie

Sześć turkusowych koszule zameldowało się na mecie IV Biegu Gniewskiego z Zakładem Kruszyw na 10 km. Trasa była bardzo trudna, ale dla dwojga z naszych zawodników szczęśliwa. Asia i Adam Pozorscy poprawili o dwie minuty swoje życiówki.
Przed biegiem słyszeliśmy, że na trasie jest jeden solidny podbieg. Nie spodziewaliśmy, że będzie aż tak trudny. Ściana ciągnęła się prawie przez kilometr i zabrała biegaczom wiele sił. Poprawka była tuż przed metą, gdzie trzeba było wbiec na wzgórze, na którym stoi zamek w Gniewie. Mimo tak trudnej trasy Asia i Adam Pozorscy zaliczyli swoje rekordy życiowe.
Najszybciej trasę przebiegł Michał Kraiński. Ukończył zawody na 18. miejscu i 9. w M30. Jego czas to 39:46. Na 27. miejscu linię mety minął Przemysław Bloch. W M30 był 12. Czas: 40:32. Krzysztof Blas był w open 36. i 17. w M30. Czas: 41:18. Michał Rytlewski zajął 43. miejsce, 21. w M30 z czasem 42:19. Adam Pozorski był 58. i 28. w M30. Jego czas to 44:00. Życiówka poprawiona o dwie minuty. Joanna Pozorska finiszowała na 179. miejscu i była 9. w K30. Uzyskała czas: 52:10 i oznacza to także poprawę rekordu o dwie minuty. Zawody ukończyło 374 zawodników. W biegu zwyciężył Marek Kowalski z czasem 33:16. Jest to nowy rekord trasy.