niedziela, 14 maja 2017

Świecie i Chojnice zdobyte

Daria Procek zajęła drugie miejsce w XXXIII Chojnickich Biegach Strażackich, a Boguś Cyron był trzeci w swojej kategorii wiekowej podczas IV Biegu Rycerskiego w Świeciu. Na uwagę zasługuje też wyśrubowana życiówka Przemka Blocha.

W sobotę 13 maja nasi biegacze wystartowali w dwóch zawodach. O godzinie 11.00 siedmioro zawodników Biegających Śliwic wystartowało w IV Biegu Rycerskim w Świeciu na 10 km. Jedni chcieli sprawdzić swoją obecną formę. Inni walczyli o życiówki. No i walczyli skutecznie. Najszybszy był Przemysław Bloch, który w generalce zajął 16. miejsce (12 w kat. M30) z rekordem życiowym – 38:55. Za nim był Michał Kraiński 29. miejsce w open (14. w kat. M30), czas: 40:10. O jedną pozycję niżej w generalce i kat. wiekowej był Krzysztof Blas. Jego czas to 40:13 (rekord życiowy). 94. miejsce w open zajął Bogumił Cyron, który przebiegł trasę w czasie 44:09 (życiówka). Boguś zajął trzecie miejsce w kat. M50. Na 99. miejscu został sklasyfikowany Michał Rytlewski (39. miejsce w kat. M30) z czasem 44:23. Robert Rytlewski był 144. (52. w M30), czas: 46:22. Na 327 miejscu sklasyfikowana została Magdalena Lipkowska (14. w K30), czas: 53:22. Bieg w Świeciu ukończyło 660 biegaczy.
W dobrych nastrojach z Chojnic wrócili Daria Procek i Adam Pozorski. Daria znów stanęła na podium. Zajęła 2. miejsce wśród kobiet i 1. w K20. Daria pokonała trasę w czasie 44:42. Warto tu dodać, że ten wynik dałby jej pierwsze miejsce wśród pań w Świeciu. Swój mały sukces w Chojnicach osiągnął też Adam Pozorski. Dla niego były to pierwsze profesjonalne zawody w życiu. Adam ukończy bieg na 35. miejscu (11. w M30) i osiągnął czas 44:53 (oficjalna życiówka). XXXIII Chojnice Biegi Strażacki ukończyło 121 zawodników.