niedziela, 23 kwietnia 2017

Treningi i świetna taktyka dały super wynik

Michał Kraiński z drużyny Biegające Śliwice ukończył Orlen Warsaw Marathon w czasie 3:07:57. Ten świetny wynik uzyskał dzięki mądrej taktyce. Pozwoliła ona mu wyprzedzać rywali na ostatnich kilometrach biegu.

Choć oficjalnie mówił, że jedzie złamać barierę 3:15:00, wiedzieliśmy, że na mecie jego wynik będzie lepszy. Michał Kraiński przez pięć miesięcy przygotowywał się do pokonania królewskiego dystansu. W niedzielę stanął na starcie maratonu w Warszawie. Wiedział na co go stać. Nie podpalił się na początku i biegł w założonym przez siebie tempie. Na końcu miał siły, żeby jeszcze przyśpieszyć i pokonywać ostatnie trzy kilometry z czasami około 4 min. na kilometr. – W końcówce udało mi się wyprzedzić chyba ze 100 zawodników. Na metę wpadłem z uśmiechem na twarzy – powiedział nam po zawodach.
Zajął 420 miejsce w open i 181 w swojej kategorii wiekowej. Bieg ukończyło ponad 5 500 zawodników. Warto dodać, że jest to pierwszy maraton pokonany przez zawodnika Biegających Śliwic.