sobota, 25 czerwca 2016

Puchar jest nasz...

Było ciepło, trasa trudna, ale daliśmy radę. Sześcioro naszych biegaczy ukończyło w piątek bieg na 10 km podczas Letniego Przesilenia w Chojnicach. Kamila wróciła z pucharem, a Krysia po swoim debiucie zapowiedziała, że to nie były jej ostatnie zawody.

W piątek 24 czerwca przed startem termometry pokazywały ponad 30 stopni. W takich warunkach było pewne, że nie ma co liczyć na rekordy życiowe. Dodatkowo trasa była bardzo wymagająca. Kilka podbiegów, pokonywanych trzykrotnie, dawało się we znaki. Bieg ukończyło sześcioro zawodników z grupy Biegające Śliwice. Michał Kraiński zajął 12. miejsce (4. w kat. wiekowej) z czasem 40:30. Michał Rytlewski był 34. w generalce i 14. w kategorii wiekowej (46:09). Krzysztof Blas był w generalce 47. i 18. w kat. wiekowej (48:28). Piotr Gradowski zajął 61. miejsce, 21. w kat wiekowej (50:27). Kamila Kraińska była w generalce 63. i 4. w swoje kat. wiekowej z czasem 50:47. Krystyna Januszewska ukończyła zawody na na 111. miejscu, 6. w kat. wiekowej (1:01:43). Kamila odebrała puchar za zajęcie drugiego miejsca w swojej kategorii wiekowej. Krysia po raz pierwszy wystartowała w zawodach.

Wypad do Chojnic był bardzo udany. Nie liczy się tylko samo uczestnictwo w biegu. Po starcie zasiedliśmy przy wspólnym piwko i jedzeniu. Było super. Zachęcamy do kolejnych wyjazdów razem z nami.
Od lewej: Piotr Gradowski, Krzysztof Blas, Krystyna Januszewska, Kamila Kraińska, Michał Kraiński i Michał Rytlewski.

Kamila Kraińska z pucharem za II miejsce w kat. wiekowej.