sobota, 9 lipca 2016

Bieg Czterech Jezior zaliczony

Sześcioro naszych biegaczy walczyło na trasie biegu w Skórczu. Zaliczyliśmy 15 kilometrów i to z całkiem niezłymi czasami.

Kiedy jechaliśmy do Skórcza, padało. Pół godziny przed startem niebo było granatowe i zaczął wiać wiatr. Z nim przyszedł deszcz. Na szczęście tuż przed biegiem przestało padać. Trasa? Była wymagająca. Zaczęło się szybko, kawałkiem w lesie, później równiutkim asfaltem. Dalej leśnymi duktami. Te jeszcze były znośne. Jednak po kilku kilometrach zaczęły się przyjeziorne ścieżki. Podbiegi i zbiegi. Korzenie, kałuże, czasem ciasnota. Ciężkie cztery, a może nawet pięć kilometrów. Daliśmy radę. Na jedenastym wybiegliśmy na asfalt. Tutaj przyszły drugie, a może nawet trzecie siły. Przyśpieszenie i do mety. Finisz na stadionie. Dla Magdy to był pierwszy start na zawodach. Krysia, Kamila i Michał R. pobiegli po raz pierwszy na 15 km. Czy wszyscy skończyli zadowoleni? - Jestem z siebie dumna. Jeszcze cztery miesiące temu nie myślałam, że przebiegnę 10 kilometrów. Dziś skończyłam bieg na 15. Super sprawa. Nie mogę doczekać się kolejnych startów – powiedziała na mecie Krysia Januszewska. - Bałam się, że będę na końcu. Okazało się, że nie. To mój pierwszy raz i nie ostatni – dodawała Magda Lipkowska. - Jeszcze nie tak dawno wiele osób pukało się w głowę. „Gdzie ty się dajesz na bieganie z tymi zawodowcami?” - mówili. Jednak ja powoli robiłam swoje i są tego efekty. Mamy ekipę, biegamy co wtorek, i coraz częściej jeździmy na zawody – opowiadała Krysia (ten uśmiech na twarzy na mecie mówi chyba wszystko) po biegu, kiedy wszyscy zasiedliśmy przy talerzu bigosu. Endorfiny wydzieliły się każdemu. Kolejne zawody zaliczone.
Wyniki: Michał Kraiński: 25. miejsce w open, czas: 1:00:25, kat. wiekowa M-30 – 9 miejsce, Michał Rytlewski: 64. miejsce w open, czas: 1:06:39, kat. wiekowa M-30 – 25 miejsce, Piotr Gradowski: 172. miejsce w open, czas: 1:14:35, kat. wiekowa M-30 – 57 miejsce, Kamila Kraińska: 185. miejsce w open, czas: 1:15:12, kat. wiekowa K-20 – 6 miejsce, Magdalena Lipkowska: 278. miejsce w open, czas: 1:23:18, kat. wiekowa K-30 – 16 miejsce, Krystyna Januszewska: 280. miejsce w open, czas: 1:23:21, kat. wiekowa K-40 – 11 miejsce. Bieg ukończyło 374 zawodników.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz